22. - 24. 5. 2020, Česká Lípa

Do haly jedině v pořádných botách

Florbal patří stejně jako squash, badminton a tenis do kategorie sportů označovaných jako vysokozátěžové. Tyto sporty kladou vysoké nároky na celý pohybový aparát, typické jsou prudké změny směru pohybu, rychlé starty následované okamžitým brzděním a nohy jsou extrémně namáhané. Chcete-li se vyhnout úrazu, myslete při pořizování výbavy na kvalitní florbalovou obuv.

Spolehlivé sálovky Salming X-Factor 3

Florbalová bota by měla zajišťovat pevné a bezpečné držení nohy. Kvalitní „sálovka“ nepodkluzuje a umožní vám rychlé změny směru pohybu. Tím snižujete riziko pádu a zranění. Bota by v neposlední řadě měla být prodyšná a vyrobená z materiálu přímo předurčeného pro sálový povrch, tedy taková, která nedělá černé šmouhy.

Zdraví máme jen jedno, proto se na sálové obuvi neoplatí šetřit. Kvalitní obuv vyrábí například značky Salming nebo Adidas. Není však potřeba kupovat hned to nejdražší, co na trhu najdete. Jste-li hráč v poli, mohou být rozumným kompromisem sálovky Salming X-Factor 3. Obuv je vhodná pro florbal i ostatní halové sporty a je speciálně vyvinutá ve spolupráci s ortopedickými specialisty. Tyto sálové boty jsou nabité technologiemi, díky kterým skvěle tlumí nárazy a pevně drží kotník.