17. - 19. 5. 2019, Česká Lípa

Gólmani, do zbroje!

Do základní výbavy florbalového brankáře patří brankářská maska, brankářský dres a brankářské kalhoty. Obecně platí, že byste se měli ve výstroji cítit maximálně pohodlně, aby vás neomezovala ve hře a vy se mohli plně soustředit na bránění.
 
Brankářská maska by měla být vyrobena z kvalitního odolného plastu, mít dostatek otvorů pro větrání a uvnitř by měla být dobře vypolstrovaná.
 
Brankářský dres by měl být vypolstrovaný minimálně na loktech a na hrudi a zároveň dobře prodyšný. Kvalitní brankářský dres zajistí maximální ochranu při hře.
 
Brankářské florbalové kalhoty jsou nejvíce namáhanou součástí vybavení, především na kolenou. Vybírejte kalhoty prodyšné a v rozkroku dostatečně pružné. Ideální délku stanovíte v rozkleku, kdy vám mají nohavice sahat po paty. Vnitřní chrániče, pokud jsou pevně našité, musí vkleče přesně krýt vaše kolena. Některé typy kalhot mají kolenní chrániče nastavitelné. 

 

Kvalitní brankářskou výbavu lze pořídit od značek Tempish, Salming nebo Unihoc. Lepší firmy prodávající florbalovou výbavu mají v nabídce přímo brankářské sety, jejichž nákupem ušetříte i několik stokorun oproti nákupu jednotlivých částí výbavy zvlášť.  Dobrou volbou může být cenově dostupný florbalový brankářský set Tempish Mohawk. Set obsahuje pohodlnou brankářskou masku, prodyšný brankářský dres a odlehčené brankářské kalhoty, to vše v jednom designu. 
 
 
 

Chcete-li mít výbavu kompletní, poohlédněte se také po brankářských rukavicích. Ty by měly dobře ochránit vaše prsty a klouby, dobře odvádět pot a zároveň vás nijak neomezit v práci s míčkem. Kvalitní vypolstrované brankářské rukavice vyrábí například firma Salming. Jejich model Salming Cross ´13 se řadí ke špičce na trhu, zároveň nepatří mezi nejdražší.