22. - 24. 5. 2020, Česká Lípa

#SALMING FLOORBALL GAMES 2014 PRO REMIX A HROBESO!

Poslední slova organizátorů do mikrofonu uzavřela po nedělní 16. hodině brány #SALMING FLOORBALL GAMES 2014. V tu dobu se v hale pohybovalo za doprovodu pořadatelů a zvědavých diváků posledních osm týmů turnaje, čtyři mužské a stejný počet ženských part. Těch výsledkově nejúspěšnějších, které se právě zúčastnily závěrečného slavnostního vyhlášení.
 
V mužské kategorii byla drtivá většina utkání play-off nad míru vyrovnaná a, i když byl monstrózně vyhlížející „pavouk“ letošní novinkou a velkou neznámou, pro nezaujatého pozorovatele určitě získala hlavní soutěž na atraktivitě. Strastiplnou pouť nedělním programem tradičně ovlivňují mj. týmové aktivity v reji sobotní noci, ať už jste volili klídek menšího baru, turnajový Streetparty stan nebo Luxor. O to překvapivěji proto může znít jméno vítěze mužské kategorie – HroBeSo. Hoši z Prahy rozhodně po večerech nezaháleli, i tak ale našli síly na zválcování všech konkurentů. Finále ovládli nad oslabenými IBK Grinda Fjurda Hjurda (ve čtvrtfinále skončil pro svalové zranění jejich tahoun Radim Křenek) jistě – 7:3. Malé finále bylo ryze kladenskou záležitostí. Z jeho nečekaných aktérů se více dařilo zkušenějšímu Hellmutu, který sestřelil IBK Liščí Noru také 7:3 a dosáhl tak bronzem turnajového maxima.
    
 
 
 
 
 
 
 
 
Jestliže mužský turnaj oproti loňsku výrazně obměnil medailové posty, v ženách nepřipustil Remix změnu pořádků. Znovu nenašel v turnaji jediného přemožitele, i když ve finále bylo Elite Praha alespoň vyrovnaným sparingpartnerem a padlo „jen“ 4:1. Domácí fandy těšil hodně šťastný postup českolipských juniorek, startujících pod názvem Svensk Fitta, do boje o třetí místo. Juniorkám v play-off chyběla gólmanka, a tak si po dohodě se soupeřkami do každého zápasu půjčovaly posilu z jiného týmu. V osmifinále na svou dobrou vůli doplatily sympatické Škvírky a ve čtvrtfinále Old Star tým (nechci odhadovat, jak by se k podobné situaci postavily tyhle týmy příští rok ). Dál už ale teenagerky místního FBC nedošly. V parádní nájezdové loterii nakonec musely přenechat bronzový kov opět medailovým Vohořelým Crazy Vjetvím z Liberce.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Týmové pořadí tak bylo jasné. Zbylo vyhlásit následující individuální kategorie:
 
střelec: Kamil Bříška (Fialové kobry GLOBO gym, 28 gólů) a Nela Havlíková (Remix, 20 gólů)
brankář: Tomáš Cmíral (Hellmut) a Terka Čunátová (Remix)
nejužitečnější hráč: Jiří Curney (IBK Grinda) a Oxana Shamanina (Crazy Vjetve)
#X3M SPEEDSHOOTING, alias Mistrovství ČR v tvrdosti střelby, ovládli Lukáš Mlejnek (již potřetí!) letošním maximem 184kmh a Veronika Zittová se 134kmh. V rychlosti výhozů se nejvíce vytáhli Tomáš Ruprich (146kmh) a Martina Gecová (124kmh).
 
      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rok 2014 byl pro Salming Floorball Games znovu něčím nový – poprvé startovalo v mužích více než 40 týmů a nehrálo se tak systémem elit (nikde ale není psáno, že už se nikdy tenhle model nevrátí). Poprvé v ženách vítěz obhájil. A také poprvé se víkendu zúčastnili a příjemně ho osvěžili kluci z Českého florbalu neslyšících. Moc rádi jsme je v Lípě viděli a doufáme, že i oni zahájili svou novou tradici. 
Nová bohužel nebyla oproti loňsku nepřízeň počasí, a tak jste se většinou bavili po večerech mimo Streetparty. Ale nečekejte tady slzy zklamání. Naopak! Dostanete od nás tradiční dotazník. Chceme od vás zjistit, co bylo dobře a co hůř, co můžeme zlepšit. Jak rádi říkáme, turnaj je hodně o vás a dělá se právě pro vás. Tak snad se nám to letos zase trochu povedlo.. 
 
Děkujeme a těšíme se na Salming Floorball Games 2015!