24. - 26. 7. 2020, Česká Lípa

Salming Floorball Games 2015 – ohlédněte se s námi!

Chceme vám všem ještě jednou poděkovat za přízeň, kterou nám zachováváte a díky které je projekt Salming Floorball Games pořád živý a úspěšný. Na následujících řádcích bychom vám rádi nabídli krátké shrnutí letošního ročníku, který byl suverénně nejvyrovnanější a současně i rekordní co do vaší účasti.
 
Předně musíme zmínit svatého Petra, který nás letos za drobný posun v termínu odměnil na naše poměry skvostným počasím, a tak jste při přechodech či čekání mezi zápasy nemrzli v dešti a větru. Místo toho jste hojně využili travnaté plochy v okolí a sbírali pilně jarní bronz. Jak už tomu náhoda často chce, náš proaktivní krok s občerstvením uvnitř jako prevence všelijakých přírodních živlů tak trošku ztratil efekt, ale dle vašich prvních i druhých reakcí vidíme tuhle změnu i tak pozitivně a je velmi pravděpodobné, že jídlo a pití v suchu a teple pod hlavičkou našeho partnera Gastro Galaxy zůstane i napřesrok.
 
No a jak dopadla "hlavní" zábava na ploše? V mužském části Salming Floorball Games se objevilo jako žlutorůžové zjevení tatranské mládí pod názvem Tak dort jo, které, ač začalo debaklem ve vstupním zápase, se postupně sžilo s místními drsnými severskými podmínkami a v play-off prokázalo, že florbal umí náramně. Postupně si na něm vylámalo zuby několik zkušenějších a v České Lípě známějších týmů. Ve finále se pak tým kolem nejlepšího střelce Marka Beneše příznačně revanšoval za úvodní vysokou prohru i domácím hráčům z 6 medvědů s Cibulkou (finálový výsledek 4:3 pro dort). Tyrkysovým bojovníkům v cestě za titulem nepomohl ani Ivan Ponomarev v brance ani direktoriátem vyhlášený nejlepší hráč turnaje Jakub Novák.
Třetí flek v mužích bere Mentos Retro. Hráči Mentosu, kteří ve vší úctě k nim už mnohdy zabírají na hřišti trošku víc místa než hubení zelenáči z jiných týmů, si musí pochvalovat hlavně zlaté ruce tří pilířů v sestavě - Petra Kořínka, Tomáše Doležala a v neposlední řadě brankáře Petra Šanty, který si za svůj play-off výkon vysloužil cenu pro nejlepšího brankáře turnaje. Inu, zkušenosti nekoupíš, to se musí odehrát... Brambory letos zůstaly na další "náctiletý" tým – Medvědy Severu (podlehli Mentosu 4:7)
 
Holčičí část trojkového turnaje byla pro nás letos velká radost. 15 týmů bylo v České Lípě poprvé a musíme uznat, že předvedly všechny úctyhodné výkony, když se během víkendu musely vypořádat se stejnou porcí zápasů jako chlapi. Na papíru se asi výhra týmu Krávy hrajou čekala a nakonec si extraligové pražandy primát s jistotou pohlídaly. Liberecká supervlna téměř dvacetičlenného souboru Vohořelý Crazy Vjetve, která by mohla v klidu složit tři týmy, jim ve finále statečně vzdorovala jen pár minut (konečný výsledek 6:1). Tady by k vítězství mimo neoddiskutovatelných zkušeností bylo třeba ještě něco navíc. Proti byly navíc v dresu vítězek mimo jiné nejlepší střelkyně turnaje Nela Havlíková či MVP ženské části Veronika Zittová. I tak V Crazy V ukázaly, že medailovou pozici z Lípy si prostě odvézt umí. Pomohla jim k tomu i skvělá obrana s čele s nejlepší gólmankou turnaje Šárkou Lipnickou. Na bronz dosáhly pARTnerky, pražský tým s vyslankyní českolipského florbalu Anežkou Slanou v sestavě ve svém posledním zápase přetlačil Slepičí gang po výsledku 3:1.
 
Samozřejmě jste také hojně a rádi házeli a stříleli v souboji s naším radarem. Spletitou cestu za výhrou a titulem Mistra ČR si v mužské části našel v obou soutěžích (!) Daniel Macoun reprezentující Fialové Kobry GLOBOGYM. Rekord Lukáše Mlejnka z minulých let (199km/h) sice nepředčil, přesto ho na cestě do finále vyřadil a přidal i jediný výkon dnes přes 190km/h. V ženách slaví titul ve střelbě Petra Dresslerová z Remixu a ve výhozech Martina Gécová z Krávy hrajou.
 
No, a o večerních či nočních zážitcích je zbytečné se tu rozepisovat. Za prvé je znáte líp než my, kteří musíme být pro vás ráno vždycky na nohou, za druhé kdo to nezažil, stejně si to nepředstaví... :-) Každopádně i na téhle složce Salming Floorball Games pracujeme a příští rok bychom vám rádi představili společnou indoor party s večerním jídlem, pitím a pokecem spojenými se vzájemnou týmovou družbou, než se vydáte na náročnou a často dlouhou taneční jízdu v Luxoru.
 
Děkujeme všem partnerům a hlavně tomu největšímu – vám všem! Těšíme se na vás při Salming Floorball Games 2016!
 
 
Za tým Salming Floorbal Games 2015 sepsal: Štěpán Motejzík