22. - 24. 5. 2020, Česká Lípa

Turnaj

TURNAJ 3+1 - KATEGORIE MUŽI

Pro koho je určen?
Pro všechny - rádi přivítáme jak extraligové hráče, tak největší nadšence florbalu, kteří ještě nehrají soutěže pod hlavičkou ČFbU. Prostě slovo „OPEN“ mluví za vše – zveme vás všechny, bez rozdílu výkonnosti! 
 
Celkový limit družstev v mužské kategorii: 64
 
Předběžný hrací systém
Navazujeme na model z předchozích let. V 16 základních skupinách po 4 týmech každý s každým, dále ze skupiny první 2 týmy pokračují v Elitě A (8 nově složených skupin opět po 4 týmech) a zbývající týmy v Elitě B (také 8 skupin po 4 týmech),  vyvrcholením je pak, podobně jako v loňském roce, PLAY-OFF o konečné vítězství. Do něj postupují vždy první 2 týmy ze skupin Elity A (16 postupujících) a vítězové skupin elity B (8 postupujících). V 1/16-finále se utkají 2. týmy ze skupin Elity A proti vítězům skupin Elity B a následně již klasický pavouk play-off od osmifinále až závěrečné finále. 
 
Ani nezdar v základní skupině neznamená konec šancí na celkové prvenství, jste stále ve hře!
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TURNAJ 3+1 - KATEGORIE ŽENY

Pro koho je určen?
I zde platí, že vaše dosavadní praxe není ani překážkou, ani výhodou pro možnost startu v turnaji. „OPEN“ jsou FloorballGames i pro ženy! Loni jsme zaznamenali rozhodně nejkvalitnější účast v této kategorii za dobu, co se turnaj pořádá, a věříme, že letos se tedy podaří zdatně navázat!
 
Celkový limit družstev v ženské kategorii: 24
 
Předběžný hrací systém
Opět se vracíme k minulému ročníku. Ve 4 základních skupinách po 4 týmech každý s každým, dále ze skupiny první 2 týmy pokračují v Elitě A (2 nově složené skupiny opět po 4 týmech) a zbývající týmy v Elitě B (také 2 skupiny po 4 týmech), vyvrcholením je pak, podobně jako v loňském roce, PLAY-OFF o konečné vítězství. Do něj postupují vždy první 2 týmy ze skupin Elity A (4 postupující) a vítězové skupin elity B (2 postupující). Ve čtvrtfinále se utkají 2. týmy ze skupin Elity A proti vítězům skupin Elity B a následně již klasický pavouk play-off zahrnující semifinále a finále.
 
Ani nezdar v základní skupině neznamená konec šancí na celkové prvenství, jste stále ve hře!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hrací čas, bodování a postupový klíč
 
1x15 min. hrubého, poslední minuta čistá, čas se zastavuje jen při gólu a vyloučení (1min.), nebo na pokyn rozhodčího (zašlápnutý míček apod.) ve skupinách (základních ani Elitách A a B) týmy nemají nárok na time-out (v délce 30sec). Je možné jej vybrat pouze v play-off, a to 1x za utkání.
Výhra = 2 body
Remíza = 1 bod
Kritéria postupu ze skupiny číslovaná dle priority:
celkový počet bodů získaný ze všech utkání ve skupině
při rovnosti celkových bodů rozhoduje počet bodů ze vzájemných zápasů
při rovnosti bodů ze vzájemných zápasů rozhoduje rozdíl ve skóre ze vzájemných zápasů
při nerozhodném skóre ze vzájemných zápasů rozhoduje celkový rozdíl ve skóre ze všech utkání ve skupině
při rovnosti celkového skóre rozhoduje větší počet vstřelených branek ze všech utkání týmu ve skupině
dodatečné nájezdy po 3 hráčích z každé strany, následně po jednom formou „náhlé smrti“ (jet mohou již jen hráči z původně nominované trojice, jejich původní pořadí nemusí být ale dodrženo)
 
! FINÁLNÍ HRACÍ SYSTÉM V OBOU KATEGORIÍCH TURNAJE 3+1 MŮŽE BÝT PŘIZPŮSOBEN KONEČNÉMU POČTU ÚČASTNÍKŮ A ZŮSTÁVÁ TAK OTEVŘENÝ DO UZÁVĚRKY PŘIHLÁŠEK! Ovšem stejně jako v loňském roce na vás čeká pořádná porce utkání a nikdo si na nedostatek pohybu určitě při odjezdu stěžovat nebude! ;)